sᗩᖇIYEᖇ ᗰEᗪYᗩ

ᗩᒍᗩᑎS & ᖇEKᒪᗩᗰ

Logo Intro Animasyon

 

Logo Intro, bir videonun başlangıcını, yani giriş sahnesini oluşturan Intronun, markanın ismi kadar önemli sayılan ve markanın işaret, amblem ve sembolü olan Logosuyla birleştirilmesidir.

Bir videonun başında yer alması için hazırlanan ve videonun giriş kısmını oluşturan Logo Intro (dilenirse sonunda da olabilir ve buna Logo Outro denir), markayı tanıtan ve daha görüldüğü anda o markaya dair tüm fikirlerimizi akla getiren kısa bir videodur.

Logo Animasyon

Amaç markayı tanıtmak ve logoyu göstermekse “Neden sadece Logo yeterli olmuyor?” diye sorabilirsiniz. Bunun öncelikli sebebi paylaşımın bir akışa sahip olan video formatı olmasıdır. Akışı olan bir video formatını, durağan bir fotoğraf görseliyle başlatmak haliyle izleyenlerde ve videoda kopukluk yaratacaktır. Ayrıca etkileyici bir giriş her zaman dikkat çeker ve izleyicinin odaklanmasını sağlar.

Logo Intro Neden Önemlidir?

Bir video hazırlarken Logo Intro yapmak kesinlikle göz ardı edilmemesi gereken bir öneme sahiptir. Hele ki bu video kurumsal tanıtım filmi ya da ürün filmiyse Logo Intro olmazsa olmazdır. Çünkü izleyenlerin daha ilk saniyelerde kimi veya neyi izlediğini bilmesini sağlayan Logo Intro, marka güvenini ve değerlerini izleyenlere geçirecek olan kısımdır.

Logo Intronun bir diğer önemi de izleyicilerin videoya ısınmasını sağlayan kısım olmasıdır. Bir anda başlayan videolar ana videonun giriş kısmının kaçmasına sebep olabilmektedir. Ancak etkili bir Logo Intro izleyicinin dikkatini çekecek ve odaklarını videoya vermelerini sağlayacaktır.

Logo Intro kurumsal bir bütünlük oluşturmak açından da önemlidir. Markaya ait hem sesli hem de görüntülü tanıtım olan Logo Introlar bazen sadece konuşmacının arkasında dönerek bile etki yaratabilmektedir.

Bizi Paylaşın!
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.