sᗩᖇIYEᖇ ᗰEᗪYᗩ

ᗩᒍᗩᑎS & ᖇEKᒪᗩᗰ

Araba hırsızlarını ‘kamyon arkası yazılar’ ele verdi

Araba hırsızlarını 'kamyon arkası yazılar' ele verdi - Sputnik Türkiye, 1920, 13.01.2022
İstanbul’da bir ilçeden çaldıkları arabalarla hırsızlık yaptıktan sonra götürüp başka bir ilçeye bırakan hırsızlık çetesini, çaldıkları arabaların camlarına yapıştırdıkları kamyon arkası yazıları ele verdi.
İstanbul’da son günlerde artan araba hırsızlığına yönelik geniş çaplı bir çalışma başlatan Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Büro Amirliği ekipleri gelen ihbarları değerlendirerek hırsızlık çetesinin peşine düştü. Sarıyer Kocataş Mahallesinden bir kamyonetin çalındığı ihbarı alan polis, bölgedeki güvenlik kameralarını incelemeye aldı.
Görüntülerde plakasını gizlemek için arkasına hurda kağıt toplamakta kullanılan çuval asılmış bir panelvan araçtan inen bir kişinin park halindeki araçların kapılarını yokladığı ve kapısını açmayı başardığı bir aracı alarak uzaklaştığı görüldü.
Kamera görüntülerinde yola çıkan polis arabayı çalan kişinin E. U. olduğunu tespit etti. Arkasına hurda toplamakta kullanılan çuvalın asıldığı panelvan aracı takibe alan polis 10 Ocak günü Kocataş Mahallesinde durdurdu. Araçta bulunan E.U. , V.U. , ve M.Ö. yakalanarak gözaltına alındı.
Adana'da marketten hırsızlık yapan çocuk defalarca kaçmak istedi ama yakalandı - Sputnik Türkiye, 1920, 10.01.2022

Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.